04.02.2014

 

Internetiniame kalbinių technologijų žurnale „The Big Wave“ publikuojamas interviu su įmonės „Tilde“ generaliniu direktoriumi Andrejs Vasiļjevs. Čia pašnekovas analizuoja mašininio vertimo pranašumus vertimo rinkoje. Taip pat pristatoma įmonės „Tilde“ sukurta mašininio vertimo platforma „LetsMT!“, leidžianti naudotojams kurti pritaikytas mašininio vertimo sistemas.


Vasiļjevs mašininį vertimą apibūdina kaip vertimo rinkos „perspektyvų technologiją“.
„Galėtume pasiekti geriausių rezultatų, jei profesionalūs vertėjai liautųsi vengę šios naujosios technologijos, o imtų ja naudotis. Mašininis vertimas nėra trumpalaikis išpopuliarėjęs reiškinys – jis keičia perspektyvas. Ignoruodami mašininio vertimo technologijas, galite patirti daug nuostolių,“ – teigia pašnekovas.


Vadovas taip pat išsamiai aptaria pritaikytų vertimo sistemų pranašumus naudojantis internetinėmis paslaugomis.
„Daugelyje kalbų ir konkrečių domenų pritaikytos mašininio vertimo sistemos veikia kur kas geriau nei „Google“ ir „Bing “ vertyklės. Platformos „LetsMT!“ vertimo kokybė sudėtingomis kalbomis, pavyzdžiui, latvių, lietuvių ir estų, gerokai lenkia „Google“ ir „Bing“ vertimų kokybę,“ – tvirtina direktorius.


Andrejs Vasiļjevs yra vienas iš įmonės „Tilde“ įkūrėjų ir generalinis vadovas, taip pat koordinuoja mokslinių tyrimų ir taikomąją veiklą.
Latvijos universitete jis yra įgijęs terminologijos srities daktaro laipsnį. Įmonė „Tilde“ savo mašininio vertimo platformą „LetsMT!“ pristatė 2012 m. Atlikus lyginamąjį įvertinimą, buvo įrodyta, kad ji veikia geriau nei „Google“ ir „Bing“ vertyklės.


„Big Wave“
– tai kas ketvirtį leidžiamas žurnalas apie kalbinių technologijų rinką. Sausio 31 d. paskelbtą interviu galima rasti žurnalo skiltyje „Technology Here and Now“.