04.04.2014

Naujojo „Tildės Biuro“ – programinės įrangos paketo, užtikrinančio visapusišką lietuvių kalbos palaikymą kompiuteryje, – pristatymo diena sutapo su gausiausio konkurso „Švari kalba – švari galva“ apdovanojimais prezidentūroje. Neatsitiktinai naujausią ir ligi šiol moderniausią kalbinių technologijų sprendimą pirmiesiems išbandyti patikėta jauniesiems lietuvių kalbos vartotojams – raštingiausiems moksleiviams.

„Pirmasis lietuvių kalbos palaikymo programų rinkinys „Tildės Biuras“ pasirodė prieš keturiolika metų, taigi, yra vyresnis už daugumą konkurso laureatų, gavusių jį dovanų. Tiesa, naujasis produktas nuo savo ištakų evoliucionavo neatpažįstamai, bet ši individualiam naudojimui skirta paketo versija moksleiviams išties galės būti vyresniuoju patarėju ir asistentu įvairiausiose situacijose – tiek rengiant namų darbus, tiek užklasinėje veikloje. Esu tikra, kad ši dviejų lietuvių kalbą mylinčių subjektų pažintis bus tvirta ir naudinga ne tik moksleiviams, bet ir mums, – labai lauksime pirmųjų atsiliepimų“, – sakė Renata Špukienė, „Tilde IT“ vadovė.

Specialistai sutinka, kad kalbinių technologijų vystymas – vienintelis būdas užtikrinti galimybę mažosioms kalboms, tokioms kaip lietuvių, „išgyventi“ virtualioje erdvėje. Terpėje, kurioje 30–50 procentų turinio pateikiama anglų kalba, nuolat atnaujinami technologiniai įrankiai, padedantys lietuvių kalbą vartoti taisyklingai, yra ypač svarbūs.

Naująjį paketą sudaro didžiausias lietuvių kalbos rašybos, gramatikos ir stilistikos tikrintuvas, 6 kalbų žodynas, automatinė teksto vertyklė, nurungusi net „Google Translate“. Į „Tildės Biurą“ taip pat įeina sinonimų, svetimybių, terminų ir enciklopedinės duomenų bazės, svarbiausių dokumentų šablonai ir dažniausiai naudojami klaviatūros įrankiai bei išdėstymas, skirti lietuvių kalbai.

Akimirkos  iš konkurso „Švari kalba – švari galva“, kurio sumanytoja yra „Tilde IT“, apdovanojimų šventės  prezidentūroje ir laureatai, apdovanoti pirmaisiais „Tildės Biuro“ rinkiniais: http://www.youtube.com/watch?v=KXuOe89MksM&feature=youtube_gdata